Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wrath of The Lich King

31. 3. 2011

Nový kontinent: Northrend

Ledovcový kontinent Northrend se nachází na severu Azerothu, a svou rozlohou má o něco málo větší než Outland. Narozdíl od Outlandu, je možno do Northrendu vstoupit na dvou místech, buď Borean Tundra na západě nebo Howling Fjord na východě tohoto kontinentu. Do Northrendu jezdí lodě z přístavů v Kalimdoru a Eastern Kingdoms. Skládá se z deseti zemí, které si můžete prohlédnout na mapě (která je uvedená níže). Northrend je přístupný všem hráčům, ale co se týče nepřátel, úkolů a instancí, je určen hráčům na levelu 68 a vyšším.


 

Inovace grafiky

Grafických inovací je hned několik, předně to jsou sněhové vánice a bouře, ale také neustále hořící lesy a další. Země Northrendu jsou plně zasněžené pouze na pobřeží, dále do vnitrozemí se krajina "otepluje" a proto zde najdeme také různorodé lokace plné lesů a křovin. Dále se můžete těšit na nepřátelskou rasu Vrykulů, podobající se Vikingům, spřátelené Tuskarry a sněhové obry.
 

Hořící lesy:

 

 

northrend_big.jpg

 


   Mapa Northendu:

 

 

 

 

 

 

bez-nazvu.jpg

 


 

 Hrdinské povolání: Death Knight

Death Knight je první hrdinské povolání v historii World of Warcraftu. Kombinuje schopnosti tanka s udílením poškození (damage) a nosí plátovou (plate) zbroj. Při tankováni používá obouruční zbraň nebo dvě jednoruční zbraně. Jeho síla není ukrytá ani v maně, ani v hněvu (rage), ale v runách, které vkládá do své zbraně.

Existují tři různé druhy run: Krvavé, Nesvaté a Mrazivé. Jeho ability jsou závislé na kombinaci run. Kombinovat může maximálně 6 run (např. 6 nesvatých, nebo 2 nesvaté, 2 mrazivé a 2 krvavé). Může měnit runy a tím styl hry (buď tank nebo damage a nebo kombinace obojího s měnší silou). Kouzla fungují tak, že použijete nějaké kouzlo, na které je potřeba například 1 krvavá runa a ta má pak cooldown. Death Knight má v talentech možnost snížení coldownu u run, talentové stromy Jsou: Unholy, Blood a Frost.

Death Knight je dostupný hráčům na vyšším levelu od lvlu 55, po splnění série úkolů. neexpí se od levelu 1, ale rovnou od lvlu 55.
 


 

 Známá kouzla a ability

Unholy Embrace: Cíl je na 6 sekund potažen temnotou, která mu znemožní léčení a obdrží zranění za 50% velikosti healu namísto toho, aby se doléčil, to samé platí i pro štít (Power Word: Shield), u kterého je to zranění za 50% jeho absorpční schopnosti. Instantní abilita a má cooldown 5 minut. Cíl, který dostal Unholy Embrace je proti němu imunní na 1 minutu.

Army of the Dead: Abilita, kterou jste mohli vidět v traileru, způsobí povstání několika nemrtvých, kteří pak bojují po Vašem boku.
 

 

Death Knight: 

death_knight.jpg

Ikona postavy s runamy: 

runy.jpg


 

 

 

Hlavní město: Dalaran

Hlavním městem Northrendu je Dalaran. Ano, je to tak, kouzelníci společenství Kirin Tor v čele s Rhoninem, vyvolali mocné síly, aby Dalaran přesunuli do Northrendu, a mohli pokračovat ve své válce proti Modré Dračí Letce a Pohromě. 
Město je neutrální, takový "Shattrath severu". Dalaran ''pluje'' nad Northendem. A díky tomu jsou i nový létací mounti.


 

 

Létající mounti

V Northrendu jde létat na létajících mountech. Avšak létat v Northendu jde až od levelu 78. Ovšem to také stojí goldy, takže šetřete. S datadiskem přišli i noví mounti, kteří jsou k sehnání hlavně v Daily Questech, nebo v Dungeonech.


Rasy obývající Northrend


Taunka - Starobylá odnož Taurenů, kteří mají značně jiný pohled na svět.
Tuskarrové - Spřátelení kočovní rybáři, vypadající jako mrožové, kteří se naposledy objevili ve                           Warcraftu III.
Iron Dwarves - Je mnoho co můžeme zjistit o historii Azerothu, z jejich příběhu.
Vrykulové - Humanoidní rasa podobná Vikingům, nacházející se v dungeonu Utgarde Keep.
Furbolgové - Město Furbolgů - Grizzlemaw se nachází v Grizzly Hills.
Nerubiani - Pavouci, spříznění se Silithid v Silithusu, jsou následovníky Starých Bohů v                                    Northrendu.
Nagy - Mají své hmotné zájmy také v Northrendu.
 

Nerubian: 

nerubian.jpg


PvP bojiště: Lake Wintergrass

Datadisk přinesl 10 nových venkovních bojišť, Lake Wintergrass je jedním z nich. Oblast zhruba velikosti Westfallu kombinuje world PvP s novinkami jako jsou zničitelné budovy a dobývací stroje, mezi které patří například Meat Wagon, či Steam Tank. Bojiště jsou určena hráčům na levelu 68 a vyšším, stejně jako kontinent Northrend. Za plnění úkolů v bojištích  přidávate bonusy své straně.
 

 


 


Hrdinové

Role hrdinů, které jsme mohli poznat ve Warcraftu III a předchozích dílech, se od té doby vyvinuli, nebo změnili. Teď si řekneme co právě naší hrdinové dělají .


Garrosh Hellscream - Přesunul se do Northrendu, aby vedl bitvy ve stopách svého otce.
Lady Sylvanas - Stále vede Forsaken proti Arthasovi a Scourge.
Highlord Bolvar Fordragon - Je v popředí válečného tažení za Allianci v bouřlivém ději.
Brann Bronzebeard - Suverénní průzkumník pomáhá trpaslíkům probádat jejich původ v                                                    Northrendu.
Tirion Fordring a Řád Stříbrné Ruky - Vrátili se a sebou přinesli legendu o Ashbringer.
Rhonin - V čele Kirin Tor vede válku proti Blue Dragonflights

 


Level a skill cap

Nový datadisk zvýšil maximální level z 70 na 80. Tohoto levelu můžete dosáhnout v zemích Northrendu. Také je zvýšen maximální skill v profesích na 450, což sebou přineslo spoustu nových zajímavých receptů, designů a vzorů.


Nová profese: Inscription

Mezi profese přibyl Inscription. Díky profesi Inscription můžete vyrábět nové předměty a permanentně vylepšit svá kouzla, například načasovat fireball, nebo kritický poměr uzdravovacího kouzla. Nefunguje to však jako Enchanting, Budete vytvářet speciální svitky (scrolls), které pak můžete prodávat v Aukci.


 


Instance & raidy
Utgarde KeepUtgarde Keep je dungeon se dvěma křídly: první křídlo, je zároveň taky první instancí do, které se mohou hráči vydat, od levlu 70. Druhé křídlo je instance s názvem "Utgarde Pinnacle", dostupná pro hráče na levelu 80. Obě instance mají normální i hrdinský (heroic) mód. Instance je obývaná Vrykuly. Utgarde keep se nachází v Howling Fjord, lokaci v jihovýchodním cípu Northrendu.
 

Utgarde Keep:

utgarde_keep.jpg

 

 

 

 

 

 

 


Nexus

Nexus je dungeon se třemi křídly: první křídlo je instance pro 5 lidí, určena hráčům okolo levelu 70. Je taky první instancí pro hráče vstupující do Northrendu přes Borean Tundru. Druhé křídlo je instance určena hráčům na levelu 80. Třetí křídlo je raid pro 25 lidí, ve kterém se střetnete s jedním s dračích aspektů, Malygosem Modrým.
 


Caverns of Time: Culling of Stratholme

V jeskyních času přibyla další instance; Caverns of Time: Culling of Stratholme, je určena pro 5 hráčů na levelu 80. Cestujete časem do doby, kdy byl Arthas ještě paladinem a společně s ním se snažíze zbavit město nemrtvých. Prvním bossem je Mal'Ganis, kterého ste mohli vidět ve hře Warcraft 3. Mal'Ganis je finálním bossem této instance.
 


Naxxramas

Naxxramas je první dungeon, který se přestěhuje do Northrendu. Je určen pro 25 hráčů na levelu 80. Je to první raid instance v datadisku. Důvod je prostý, Blizzard chce aby co nejvíce lidí mělo možnost vidět jeden z nejlepších dungeonů vůbec. Některé části jsou přepracovány aby seděly 25ti lidem.


Ostatní


Šamani dostali nové Crowd Control (CC) kouzlo, v překladu něco jako kouzlo pro ovládnutí davu - sheep, sap atd.
Zelené věci z Northrendu jsou lepší než Tier 4! Tak jako tomu bylo u datadisku Burning Crusade, tak i u Wrath of the Lich King hned vyměníte svou výbavu za zelené itemy z questů. Blizzard má proto specifické označení - "Gear Reset" a tvrdí, že většina hráčů touží stále po něčem novém a nemyslí si, že je to špatný krok.
Celou dobu v Northrendu na vás mluví samotný Arthas.
Příběh o Ashbringeru pokračuje proto vlastnici tohoto meče nevyhazujte ho!